• Ředitel G5 Plus Martin Vrba jednal se zahraničními partnery o rozšíření příležitostí pro naše uchazeče

    Ředitel G5 Plus Martin Vrba jednal se zahraničními partnery o rozšíření příležitostí pro naše uchazeče

    V uplynulých týdnech se ředitel G5 Plus Martin Vrba vydal na jednu ze svých pravidelných misí, aby se setkal se zástupci zahraničních nemocnic ve Spojených arabských emirátech a Bahrajnu.

    Jedním z našich dlouhodobých cílů je usnadnění adaptačního procesu našich uchazečů v zahraničí, proto ve spojení s naším místním partnerem vytváříme komplexní plán asistence nově příchozím zaměstnancům nemocničních zařízení v Dubaji a v Abu Dhabi. Zaměstnavatelé ve Spojených arabských emirátech ve většině případů neposkytují plně hrazené ubytování, jako je tomu např. u partnerských nemocnic v Saúdské Arábii, ale na bydlení svým zaměstnancům pouze přispívají. S hledáním vhodného a cenově dostupného ubytování může pomoci právě nově zřizovaná asistenční služba. Kromě bydlení bude asistenční služba sloužit také rodinám lékařů, kteří mají na základě tzv. family statusu nárok získat od zaměstnavatele úhradu školného pro své děti. Těmto rodinám pomůže náš partner s vyhledáním vhodných škol.
     
    Dalším cílem cesty byla zastávka v Bahrajnu, kde Martin Vrba navštívil nově postavenou a špičkově vybavenou královskou fakultní nemocnici. Setkal se zde se zástupci personálního oddělení, aby s nimi projednal pracovní příležitosti pro naše fyzioterapeuty. Nemocnici byly také prezentovány životopisy uchazečů na další nelékařské pozice a v tuto chvíli čekáme na jejich vyhodnocení.