Novinky

Rozhovor s Pauline Lagmay z nemocnice KFSH v Jeddah

Pauline is English, coming from a small countryside area called Crewe and Nantwich in the county of Cheshire. This is in the North West of England fairly close to the ancient city of Chester and also close to Manchester Airport. She is currently working at King Faisal Specialist Hospital and Research Center, Jeddah Branch. Her hobbies are horseback riding, swimming, sometimes snorkeling at the beach/reef, dining out with friends, walking and reading.


Pauline, what has brought you to Saudi Arabia? And specifically to King Faisal in Jeddah?

I came to Saudi Arabia way back in 1987 as a Critical Care Staff Nurse in one of the Military Hospitals in Jeddah, with a plan to stay for one year only to save some money! Look what happened! I am still here and you may wonder why. I truly enjoy my life and work here, the people, the weather, the city, the country. It has been so easy to grow my nursing career here throughout the years, as well as have the chance to travel to many countries for holidays and work with multinational/multicultural teams. The culture and history of Saudi Arabia is truly fascinating, and the people are warm and welcoming, with patients and their families very appreciative of the care they receive. I applied at King Faisal Jeddah on the advice of a friend working here and was fortunate to be hired in a hospital which has a great working environment, and a full range of professional development, opportunities.

What did you think about Saudi Arabia before travelling for the first time?

I thought it would just be like a desert only and got a shock looking through the airplane windows and seeing the beautiful lights of Jeddah City for the first time, and also the Jeddah Fountain, which is the largest in the world. Jeddah is an amazing city, a wonderful combination of the old and the new. Also I did not expect to find everyone so kind and helpful and so very welcoming. In fact I thought I would only have a life of work, eat and sleep and brought a lot of books to read with me, but it took me a long time to read them, as I was always too busy with various social and sporting activities. I learned to snorkel here on the fabulous coral reef of the Red Sea and also took windsurfing lessons in my first year here.

Do you have any social life in Saudi? How do you spend your free time?

My social life is a little quieter now than it used to be, as I am a little older now than I used to be, but I ride horses three times a week, walk every day, shop and dine with friends and occasionally go to the beach. Our Employee Social Club does some great trips for staff both locally, nationally and internationally, which are well organized, not expensive and truly enjoyable. In addition Cinema is opening here this year and already there are some very good live entertainment venues for music and the arts.  I still love to travel and one of my favorite places for short break close by is Dubai in the United Arab Emirates. The Dancing Fountains on the lake by Burj Khalifia (the tallest building in the world) are something I recommend you experience at least once in your life! There are various sporting, recreational, cultural and entertainment opportunities and the shopping is amazing, from Old Downtown Balad Souk and historical area to huge  Modern Malls in the city.

What do you like most about living in Saudi? And on the contrary – what drives you crazy sometimes?:)

I love the sunshine and blue skies, the people both local and international, the safety and security, the chance to travel, and all the good friends I have made along the way. What drives me crazy sometimes—sandstorms! Fortunately they do not happen too often!

What is your most favorite food in Saudi?

There is so much variety of food available here! For fast food and very cheap you cannot beat Al Baik, (Shrinps or chicken) with fries and it is famous here in Jeddah. Local food is very good too, foul and tammees, falafel and bukhari rice and chicken. For fine dining I enjoy a breakfast or a lunch by the sea at the Park Hyatt Hotel. All types and all levels of cuisine are available here.
 
KFSH in Jeddah was the first hospital in the whole Middle East to receive the MAGNET accreditation – can you introduce that a bit to our candidates? How did the hospital prepare for that?

We are proud to be the first hospital in Saudi Arabia and the GCC to get Magnet Accreditation. (The First in the Middle East was the American University of Beirut Hospital (AUB) in Lebanon). We worked very hard as a collaborative team to achieve that.  Magnet organizations are recognized for superior nursing processes and quality patient care, which lead to the highest levels of safety, quality, and patient satisfaction and nurse satisfaction. For more information about Magnet please have a look at this web site www.nursecredentialing.org/magnet. We are approaching the time for a site visit 5-7 March for Magnet redesignation but we are all confident because the principles and way of working have been well enculturated within Nursing and the whole hospital.

The hospital currently has some 300 beds, correct? What is the plan for the upcoming years?

We currently have 350 beds and the plan for the coming years is the Mega project with Centers of Excellence of Neurosciences, Oncology, Pediatrics and Cardiovascular at a different site which will be an 850 bed hospital complete with its own campus of accommodation, shops, and recreation areas.
 
Thank you, Pauline.
 
Do you want to join KFSH international team and write your own work&life story?
 
On March 10 - 11, 2018 KFSH representatives are coming to G5 Plus to meet and interview our candidates face to face.
Get more information on www.g5plus.cz or www.g5plus.pl
 
 
 
 
 
 

© G5 Plus, 2018 – All rights reserved.
 

Číst dál »

Přejeme hezké svátky

Přejeme všem příjemné prožití vánočních svátků.

Zároveň  bychom vás rádi informovali, že v průběhu Vánoc budou naše  kanceláře uzavřeny, a to až do 2.ledna, 2018.

Těšíme se na Vás opět v novém roce:)

Váš G5 Plus tým 

Číst dál »

Hledáme administrativní výpomoc do našeho týmu

G5 Plus je největším českých zprostředkovatelem zaměřujícím se na zprostředkování nabídky práce pro zdravotníky z České republiky, Slovenské republiky a Polska do zahraničí. Do našeho týmu aktuálně hledáme office asistenty na brigádu.

Požadujeme:
• středoškolské vzdělání s maturitou
• komunikace anglicky a česky nebo slovensky, slovem i písmem
• práce na PC – Excel, Word, internet, e-mailing, skenování apod (Outlook a psaní všemi deseti výhodou)
• organizační schopnosti
• aktivní, odpovědný způsob práce a flexibilita
• dovednost pečlivě zpracovávat důležité dokumenty a administrativu
• empatický přístup k lidem, týmové jednání
• reprezentativní vystupování

Náplň práce:
• administrativní podpora, pochůzky po úřadech
• komunikace s úřady, firmami a dalšími institucemi

Nabízíme:
• prestižní pracoviště v centru Prahy (Václavské náměstí)
• týmová spolupráce v mladém dynamickém kolektivu (věk 25-40) 
• flexibilní pracovní doba - vhodné pro studenty či rodiče na mateřské dovolené
• nástup dle dohody

Průběh výběrového řízení prosinec 2017
1. Získejte bližší informace o G5 Plus na www.g5plus.cz . 
2. Zašlete e-mailem Váš strukturovaný životopis i s fotografií na libusa.sasikova@g5plus.cz
3. Vybraným uchazečům odpovíme s pozvánkou k výběrovému řízení.
4. Úspěšným uchazečům odpovíme s pozvánkou k jednání o podmínkách pracovního poměru.
5. Nabídka pracovní pozice s nástupem dle dohody.
Veškeré Vámi zaslané materiály a údaje pokládáme za důvěrné a nebudou bez Vašeho předchozího souhlasu dále šířeny.

Číst dál »

G5 Plus přeje veselé Vánoce a šťastný nový rok

Vážení zdravotníci,
 
rádi bychom Vám poděkovali za přízeň i důvěru, které jste nám v uplynulém roce projevili a jichž si velmi vážíme, a těšíme se na spolupráci s Vámi i v roce nadcházejícím. Tak jako dosud budeme svými službami přispívat k dalšímu profesnímu růstu těch z Vás, kteří se rozhodnou získat cennou pracovní zkušenost ve špičkových zdravotnických zařízeních v zahraničí.
 
Při této příležitosti bychom rovněž chtěli poděkovat zdravotníkům, kteří díky nám v těchto zařízeních v současné době již působí a svými výkony potvrzují vynikající pověst, kterou naše zdravotnictví v zahraničí má.        
 
Přejeme Vám všem veselé a pokojné Vánoce a v novém roce pevné zdraví, štěstí a radost ze života, stejně jako mnoho pracovních úspěchů.
 
Tým G5 Plus
 

Číst dál »

Vyjádření ve věci licence k provozování personální agentury zprostředkující práci

Vážení uchazeči,

vzhledem k tomu, že se množí dotazy z Vaší strany směřující na možné změny ohledně licence, na základě které můžeme zprostředkovat práci do zahraničí, rádi bychom se k této věci oficiálně vyjádřili.
V únoru tohoto roku vstoupila G5 Plus pod nového provozovatele, kterým je agentura Go Global Consulting s.r.o. Tato agentura zastřešuje značku G5 Plus a je také řádným vlastníkem licence pro zprostředkování práce do zahraničí. G5 Plus nadále funguje na stejném sídle, se stejnými lidmi ve vedení a pro naše uchazeče se tím pádem nic nemění. Jedná se pouze o interní změnu, která v žádném případě nijak neomezuje naše činnosti, zprostředkování práce do zahraničí z naší strany nadále probíhá v souladu s platnými zákony a předpisy.
Informace o vztahu G5 Plus a Go Global Consulting s.r.o. jsou od počátku jejich spojení oficiálně uvedeny na našich stránkách.

Za G5 Plus
PhDr. Martin Vrba, MBA
Ing. Zuzana Babilonová, MBA
 

Číst dál »

Pozvánka na IV. Mezinárodní kongres POUZP - 25. let výročí

Vážení zdravotníci,

dovolujeme si Vás pozvat na akci pořádanou naším partnerem - Profesní odborovou unií zdravotnických pracovníků, která tento rok oslaví 25 let svého fungování. Při této příležitosti proběhne již IV. Mezinárodní kongres, tentokrát k tématu "sestra - nepostradatelná součást českého zdravotnictví". Kongres se bude konat 7. - 8. října 2016 v netradičních prostorách multifunkční auly Gong v oblasti Dolní Vítkovice  - Ostrava, za účasti zahraních hostů, kteří vystoupí v rámci odborného programu a čeká Vás také navazující společenský večer. Záštitu nad akcí přijal ministr zdravotnictví ČR - MUDr. Svatopluk Němeček, MBA a ředitelka odboru ONP a hlavní sestra ČR Mgr. Alice Strnadová, MBA. 
Podrobné informace a registrační formulář najdete zde http://kongres.pouzp.cz/

Číst dál »

UPOZORNĚNÍ

Vážení uchazeči,

rádi bychom Vás upozornili, že v pondělí 4. července 2016 bude naše kancelář uzavřena.

Děkujeme Vám za pochopení. 

Tým G5 Plus

Číst dál »

Nový kurz intenzivní péče v arabských zemích

Chystáte se pracovat v arabských zemích jako sestra v oborech intenzivní péče, urgentní příjem případně na operačních sálech a chcete být připraveni na situace, které Vás čekají v novém prostředí?

Právě pro Vás jsme nově připravili speciální kurz, který Vám přiblíží fungování odlišného systému ošetřovatelské péče v arabských nemocnicích.
Náplň kurzu je zaměřena na specifika arabských zemí a je přizpůsobena nárokům, které na Vás budou v zahraničí kladeny. Výhodou kurzu je jednak možnost ještě více zdokonalit svou angličtinu a také získat cenné rady od lektorů kurzu - zdravotníků, kteří za sebou již mají praxi ze zahraničních nemocnic a mohou Vám tak zprostředkovat své osobní zkušenosti. Kurz je akreditovaný Profesní odborovou unií zdravotnických pracovníků a za účast je možné získat 4 kreditní body do systému celoživotního vzdělávání. 
Kurz je otevřen pro všechny zájemce z oboru, spolupráce s G5 Plus není podmínkou účasti.

Termín kurzu: 3. 5. 2016

Pro více informací nás kontaktujte emailem na info@g5plus.cz nebo na bezplatnou infolinku 800 88 88 96. 
 

Číst dál »

Nabídka studia managementu ve zdravotnictví

Posuňte svou kariéru studiem programu MBA ve zdravotnictví

Dovolujeme si Vás informovat o nabídce, kterou pro Vás připravil Ústav práva a právní vědy, o.p.s.
Ústav práva a právní vědy patří mezi největší poskytovatele manažerských programů v ČR. Seznamte se s programem MBA ve zdravotnictví, který je speciálně navržen pro členy TOP managementu a středního managementu zdravotnických a sociálních zařízení všech typů a forem vlastnictví. Nyní máte možnost přihlásit se ke studiu za zvýhodněnou cenu. 

MBA Management ve zdravotnictví
Profesní vzdělávací program MBA Management ve zdravotnictví v odborné rovině posluchače seznamuje se systémem řízení ve zdravotnictví a poukazuje na principy fungování zdravotnictví v českém prostředí. Program postihuje komplexní problematiku managementu zdravotnických zařízení včetně organizační struktury, financování, mechanismů řízení, role profesních organizací a kontrolního systému, řízení lidských zdrojů, projektového řízení a právní úpravy zdravotnictví. V neposlední řadě tento program představuje manažerské dovednosti. 
Studentům je na příkladech z praxe podrobně vysvětlena problematika rizik při poskytování zdravotní péče, příčin mimořádných událostí, posuzování správnosti lékařských zákroků a pochybení lékařů a zdravotního personálu. 
Absolvent tohoto programu si pak bude schopen vytvořit vlastní aktuální model zvýšení efektivity zdravotnického zařízení a bude se tak moci podílet na vedení, přípravě a realizaci úspěšných strategických rozhodnutí nemocnic a jiných zdravotnických zařízení.
Absolventka programu MUDr. Zuzana Michnová, Ph.D., MBA, lékařka Univerzitní nemocnice v Martině, ke studiu na Ústavu práva dodává:
„Když jsem přemýšlela nad tím, jak posunout svůj profesní život dál, kde najít moderní postupy v řízení zdravotnických institucí, ale současně získat i informace z oblastí mimo medicínu, která je mým oborem, rozhodla jsem se ke studiu Managementu ve zdravotnictví na Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. v Praze, který považuji za špičkové vzdělávací zařízení v ČR. Své rozhodnutí tak dnes hodnotím jako rozhodnutí správné a Ústav doporučuji k dalšímu studiu všem kolegům lékařům“.

Pokud i Vás možnost studia MBA ve zdravotnictví oslovila, získejte další informace na webu Ústavu práva
Přihlaste se do 28. 4. 2016 a získejte studium při jednorázové platbě za 84 000 Kč! Do poznámky při objednávce studia stačí uvést heslo„G5PLUS“. 
Studium začíná 1. května 2016. 

Číst dál »

Plánované změny v zákoně o nelékařských zdravotnických povoláních

Změna zákona č. 96/2004 Sb., (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních), míří k projednání vládou ČR. Pojďme se tedy podívat jaké novinky se v zákoně chystají. Změna zákona zcela jistě zajímá sestry a zdravotnické asistenty především v oblasti vzdělávání jak kvalifikačního, tak celoživotního a v oblasti registrace.

Systém registrace a získávání kreditů se ruší (nejen pro sestry, ale pro všechny obory!)

Celoživotní vzdělávání je nadále povinné pro všechny zdravotnické pracovníky a jiné odborné pracovníky, ale nebude se prokazovat počtem kreditů. Rovněž je zrušena registrace jako podmínka k výkonu povolání bez odborného dohledu a zkoušky, které mohly nahradit praxi či kredity k registraci.

Ruší se tedy také průkaz odbornosti k zápisu kreditů, označení „registrovaná/ý“ a celý registr registrovaných pracovníků v NCONZO v Brně.

Zdravotnický asistent se stane praktickou sestrou

Pokud bude novela zákona schválena, zdravotnické asistenty čekají dvě hlavní změny:

  1. Zdravotničtí asistenti se stávají praktickou sestrou. Odborná způsobilost k výkonu povolání praktické sestry se získává mj. absolvováním střední zdravotnické školy v oboru praktická sestra, nebo střední zdravotnické školy v oboru zdravotnický asistent, pokud bylo studium prvního ročníku zahájeno nejpozději ve školním roce 2018/2019.
  2. Zdravotničtí asistenti  – nově praktické sestry (a také zdravotničtí záchranáři, porodní asistentky nebo určitá část dětských sester) mohou získat vzdělání všeobecné sestry absolvováním nejméně jednoletého studia v oboru diplomovaná všeobecná sestra na VOŠ  – studium končí absolutoriem a absolvent ročního studia získává neakademický titul DiS., stejně jako absolventi klasického tříletého studia
  3. Nadále samozřejmě platí, že zdravotnický asistent (praktická sestra) může získat způsobilost všeobecné sestry klasickým tříletým studiem na VOŠ či VŠ a zkrácené jednoleté studium nebude přístupné absolventům jiných středních škol např. gymnázií.

Odborný dohled u praktických sester (dříve ZA) se ruší

Praktická sestra, dříve ZA, bude vykonávat svoje povolání bez odborného dohledu . Na tvorbu činností praktické sestry bude stanovena pracovní komise se zástupců poskytovatelů zdravotních služeb. MPSV bude připomínkovým místem v rámci legislativního procesu.

Dětská sestra se vrací jako kvalifikační (nikoli již specializační) studium

Odborná způsobilost k výkonu povolání dětské sestry se nově získává absolvováním  nejméně tříletého akreditovaného zdravotnického bakalářského studijního oboru pro přípravu dětských sester nebo nejméně tříletého studia v oboru diplomovaná dětská sestra na vyšší zdravotnické škole nebo  nejméně jednoletého studia v oboru diplomovaná dětská sestra na vyšší zdravotnické škole po získání způsobilosti k výkonu povolání praktické sestry, všeobecné sestry, zdravotnického záchranáře a porodní asistentky. Dříve získaná způsobilost dětské sestry zůstává nedotčena. Znamená to, že i zdravotnický asistent – nově praktická sestra se může stát po ročním studiu VOŠ dětskou sestrou.

Uvidíme, zda bude novela v této podobě schválena. Předpokládaná platnost je od 1. 9. 2017. 

Zdroj: www.osetrovatelstvi.info 

Číst dál »

Akce pro zdravotní sestry - získejte kurz angličtiny zdarma!

Zajímáte se o práci v zahraničí a chcete se zdokonalit v angličtině? Právě teď je ta správná chvíle! Pokud se do 31. července 2016 registrujete na našem webu prostřednictvím jednoho z těchto odkazů:
http://g5plus.com/cs/formular?FormType=1
http://g5plus.com/cs/formular?FormType=2 

můžete získat kurz zdravotnické angličtiny zdarma. 
Registrace je nezávazná a bezplatná.
Více informací k podmínkám akce najdete v příloze.  

Číst dál »

Akce pro nové uchazeče - získejte kurz angličtiny zdarma!

Uvažujete o práci v zahraničí a zatím jste nenašli čas či odvahu udělat první krok? Právě teď je ta správná chvíle! Pokud se do 30. dubna 2016 registrujete na našem webu prostřednictvím tohoto odkazu http://g5plus.com/cs/formular?FormType=2, můžete získat navíc kurz zdravotnické angličtiny zdarma. 
Registrace je nezávazná a bezplatná. Více informací k podmínkám akce najdete v příloze. 

Číst dál »

Upozornění na výpadek emailů

Vážení uchazeči,

rádi bychom Vás upozornili, že od 9.3.2016 řešíme technický výpadek našich emailových služeb a emailová schránka G5 Plus je v tuto chvíli mimo provoz. V případě, že nás potřebujete kontaktovat, doporučujeme využít naši bezplatnou infolinku 800 88 88 96. Emaily zaslané v průběhu výpadku bohužel nemusí být dodatečně doručeny, proto nás prosím raději kontaktujte telefonicky. 

Aktualizace 11.3. 17:00 Emailová schránka je opět v provozu. 

Za vzniklé komplikace se omlouváme.

Tým G5 Plus

Číst dál »

G5 Plus letos znovu podpoří soutěž Sestra sympatie

Stejně jako loni jsme se i letos rozhodli podpořit soutěž s názvem Sestra sympatie, která už sedmým rokem hledá výjimečně sympatické a srdečné zdravotní sestřičky. Projekt Sestra sympatie vznikl s cílem ocenit obětavou a vyčerpávající práci zdravotních sester a porodních asistentek, rozptýlit je v době jejich volna, alespoň částečně je odvést od jejich povinností, a předejít tak tzv. syndromu vyhoření, ke kterému může při jejich náročném povolání dojít. Mottem celého projektu je: Krása má mnoho podob! 

Volba titulu Sestra sympatie se pak uskuteční dne 12. února 2016 v Národním domě na Vinohradech, u příležitosti konání 7. reprezentačního plesu sester – Sestry na sál! 

Vítězce soutěže také letos věnujeme překvapení v podobě ceny, kterou získá během slavnostního vyhlášení. Předchozí ročník vyhrála zdravotní sestřička z Dambořic Kája Panáčková, která od nás získala dovolenou ve Spojených arabských emirátech a následně nám zaslala toto krásné poděkování, které zde s jejím svolením zveřejňujeme:

Jak popelka ke štěstí přišla 

Do soutěže jsem byla přihlášená poslední možný den....nebylo moc času přemýšlet. Byla jsem popostrčena a soutěž mohla začít.Ostatní finalistky byly milé,ale vesměs velmi mladé...aspoň ve srovnání se mnou.Porota se mi však zamlouvala.Všechno vážení páni a seznamovací večírek na Žižkovské věži se mi moc líbil.Celkem spontální rozhovory mě aspoń trochu přesvědčily,že v soutěži mám své místo.
Ples samotný byl náročný....hlavně ty přípravy...hodiny strávené s kadeřníky a kosmetičkami mě až tak moc nebaví.Ostatní to ale velmi vzrušovalo....pro mě tlachání o kosmetice,různých krémech a šamponech opravdu není.Jsem holka z dědiny,tady se na to moc nehraje.Stačí sluníčko a čerstvý vzduch a barva vaší pleti bude dokonala....
Nevím jak se to stalo,ale i přes můj věk jsem se právě já stala Miss sestrou roku 2014.....a pak všechny ty dary......a jeden právě od Vás.
Po naší několikeré rozmluvě jste přistoupili na to,že město Dubaj vyměníme za méně rušnější Emirát....ovšem s velmi krásnými plážemi.Hotel Hilton Al Hamra Beach a golf resort nám poskytl útočiště na celých osm dní.....Hotel byl jen několik desítek metrů od dlouhé písečné pláže,voda modrounká ,příjemně osvěžující...Teploty na začátku října již taky snesitelné.Opravdu zasloužený odpočinek v ráji.Výlet do Dubaje nezapomenutelný,nejvyšší budova světa,zpívající fontána opravdu nádhera....
Trošku se nám to zkazilo mou neopatrností,kdy jsem spadla ze schodku a vyvrkla si kotník.Bylo to bolestivé ,nicméně jsem si nechtěla zkazit zbytek dovolené ...Poslední dny jsem sice prokulhala,ale dojem mi to rozhodně nezkazilo.Cesta zpět proběhla také hladce a myslím,že České aerolinky jmenovitě Travel se o nás staral velmi dobře.Jídlo ani pití rozhodně nechybělo.
Co říci na závěr?Ač momentálně ze sadrou na kotníku,tak plná fantastických vzpomínek na krásnou slunečnou dovolenou,věnovanou právě Vámi....ještě jednou moc děkuji....a věřte nebo nevěřte...ta sádra se moc hezky vyjímá na krásně opálené kůži ze SAE......Kája Panáčková Miss sestra 2014.........děkuji


 

 

 

Číst dál »

Představení aplikace Rebo pro komunikaci s cizojazyčným pacientem

Po několika úspěšných testech představuje Rebo-tým na úvod roku 2016 plně funkční aplikaci Rebo zdravotnické veřejnosti. Aplikace Rebo je určena pro rychlý překlad mezi zdravotnickým personálem a cizojazyčným pacientem. Nabízí efektivní řešení situace, kde jazyková bariéra znemožňuje základní komunikaci s nemocným.

Aplikace obsahuje 586 slov a frází tematicky seřazených do 25 souborů vycházejících z nemocniční praxe (bolest,spánek,jídlo, vyšetření, atd.) Každá tato položka obsahuje audio funkci, která umožní dané slovo či frázi přehrát přímo u nemocného. Velká většina dotazů v překladači jsou otázky uzavřené – to znamená, že nemocný na ně odpovídá ano nebo ne. U zbylých dotazů jsou uvedeny možné odpovědi. Aplikaci je možné používat na osobním počítači, tabletu a chytrém telefonu – zdarma a bez nutnosti registrace. Rebo obsahuje v současné době 5 aktivních řečí, 5 pasivních a 10 dalších je v přípravě. Zaměřuje se na jazyky málo rozšířené, u kterých je problém rychle zajistit tlumočníka.
Nápad sestavit mluvící jednoduchou aplikaci vznikl před dvěma lety, právě u lůžka nemocného s akutními bolestmi a nemožností navázat jakoukoliv uspokojivou verbální komunikaci. Prvním krokem ve vývoji bylo sestavení souborů s nejčastějšími dotazy ze stran zdravotnického personálu. Následovalo hledání rodilých mluvčích ochotných soubory přeložit a posléze je i namluvit. Překladatelé, kteří se doposud na aplikaci podíleli, pracovali stejně jako autoři bez nároků na jakoukoliv mzdu. V tomto duchu bude Rebo i nadále pokračovat.
Pro další usnadnění komunikace připravuje Rebo-tým knihu, která bude obsahovat piktogramy a ilustrace spojené s komunikací v nemocničním prostředí. Využití najde nejen u cizojazyčného pacienta – stejně tak bude pomocná v komunikaci u osob s postižením sluchu či apoplexií.

Zdroj: www.osetrovatelstvi.info

Číst dál »

G5 Plus přeje veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Vážení zdravotníci,
 
konec roku s sebou pokaždé přináší také možnost bilancovat a pro nás byl uplynulý rok výjimečný v mnoha směrech. Spustili jsme nové webové stránky, navázali spolupráci s novými partnery, ke kterým patří např. projekt Ošetřovatelství.info, začali jsme pořádat odborné semináře k tématu interkulturní zdravotní péče a oslavili jsme 10 let od založení společnosti. Za největší úspěch ale považujeme to, že se nám i v minulém roce podařilo pomoci Vám ve splnění Vašich snů prostřednictvím získání práce v zahraničí. Jako každý rok jsme mohli být svědky Vašich pokroků, a to nejen ve fázi předodletové přípravy, ale také v zahraničí, kde se mnohým z Vás daří dosahovat kariérního postupu a svou prací všichni i nadále pokračujete ve výborné reprezentaci českého a slovenského zdravotnictví, které je u našich partnerských nemocnic dlouhodobě vysoce uznáváno. Chtěli bychom proto využít této příležitosti a poděkovat Vám za důvěru a přízeň, které si velmi vážíme. Přejeme Vám krásné Vánoční svátky a úspěšný vstup do nového roku.
 
Těšíme se na spolupráci v roce 2016.
 
Tým G5+
 

Číst dál »

G5 Plus pořádá koncert MIG 21 v Abú Dhabí

Letos uplynulo 10 let od založení G5 Plus, a tak je pro nás tento rok ve znamení oslav. Rozhodli jsme se spojit příjemné s užitečným a k tomu nám pomohl blížící se státní svátek, den vzniku Československa. Protože je Vás už mnoho těch, kteří jste s námi vycestovali za prací do zahraničí a žijete daleko od svých domovů, chtěli bychom Vám u příležitosti tohoto československého svátku dát malý dárek, který Vám Váš domov aspoň trochu připomene. Oslovili jsme proto populární českou kapelu MIG 21, kterou Vám dovezeme 29.10.2015 do Abú Dhabí, aby Vám zahrála své známé hitovky přímo na pláži vyhlášeného Yas Beach Clubu! Koncert je především pro české a slovenské krajany žijící v arabských státech a pro ty, kteří se zde budou v tuto dobu nacházet. Zván je však každý, kdo se chce pobavit při poslechu pohodové muziky. Motto koncertu vychází z podzimního turné kapely „Štěstí hejbe planetou – pro všechny a všude“. Budeme rádi, když se k nám připojíte, ať už jste momentálně kdekoliv :-) Více informací k programu akce a možnosti získání vstupenek najdete kliknutím na tento odkaz. A pokud se nemůžete zúčastnit osobně, sledujte Facebook kapely nebo náš Instagram, kde najdete fotky a videa z koncertu. 

Číst dál »

Vyhodnocení soutěže G5 Plus slaví 10 let

Minulý týden oficiálně skončila naše Facebooková soutěž s názvem "G5 Plus slaví 10 let", kterou jsme uspořádali k 10 letému výročí od založení firmy. Odpověď na soutěžní otázku "Tipněte si kolik informačních přednášek/infoschůzek pro veřejnost proběhlo v České republice a na Slovensku od založení G5 Plus do 31. srpna 2015" nejblíže tipovali tito soutěžící:

Výherce 1. ceny   Petra Brázdová, všeobecná sestra, Lukov u Zlína            
Výherce 2. ceny   Lenka Pitnerová, fyzioterapeut, Lysá nad Labem            
Výherce 3. ceny 
Lucie Tereszková Kursová, porodní asistentka, Bílovec            
Zdenka Suchánková, sestra, Zlín            
Jiří Žižlavský, fyzioterapeut, Napajedla            
Denisa Mindová, sestra, Slovensko            
Markéta Vémolová, sestra, Břeclav            
Alena Rossy Csery, zdravotnický asistent, Pezunok            
Libuše Nuzíková, sestra, Brno            
Radka Konečná, sestra, Svitávka            
Andrea Schullerova, sestra, Brno            
Marketa Zednickova, sestra, Třebíč            
Lenka Pečivová, fyzioterapeut, Prostějov            
Carole Holanová, fyzioterapeut, Praha            
Veronika Kořínková, sestra, Ústí nad Labem            

Děkujeme všem tipujícím a výhercům tímto gratulujeme! Výherci budou kontaktováni emailem s dalšími podrobnostmi ohledně předání výhry. 

Číst dál »

G5 Plus se zúčastní III. kongresu Profesní a odborové unie zdravotnických pracovníků (POUZP)

Ředitel G5 Plus PhDr. Martin Vrba, MBA přijal pozvání na III. Mezinárodní kongres POUZP, jehož hlavním cílem pro letošní rok je informovat zdravotníky o novinkách v intenzivní péči, perioperační péči a bezpečnosti zdravotnických pracovníků. Kongres se uskuteční 16. – 17. 10. 2015 v Brně a ředitel G5 Plus zde vystoupí v dopolední části pátečního programu, kde bude hovořit o možnostech mezinárodní kariéry ve zdravotnictví. Ve své řeči se zaměří také na specifika interkulturní zdravotní péče a praktické přínosy získání pracovních zkušeností v zahraničí pro naše zdravotníky.
Kongres je pořádaný sekcí sester pracujících v anesteziologii a intenzivní péči, sekcí zdravotnických záchranářů a sekcí perioperační péče a sekcí traumatologickou. V rámci programu dále vystoupí také odborníci ze Slovenské, Polské a Maďarské komory sester a porodních asistentek. Společnost G5 Plus se rozhodla tuto akci podpořit a stala se tak jedním z partnerů.
Další informace a možnost přihlášky na kongres najdete zde.
 

Číst dál »