Časté dotazy

Za jak dlouho můžu s vámi odcestovat za prací do zahraničí?

Délka procesu vycestování do zahraničí se odvíjí od toho, zda splňujete všechna kritéria požadovaná našimi partnerskými zařízeními (praxe, vzdělání, znalost angličtiny atd.). Bližší informace k možnostem vycestování vám rádi poskytneme na základě individuálního rozboru Vašeho profesního profilu.

Je nějaká věková hranice pro získání práce v zahraničí?

Zahraniční nemocnice preferují kandidáty mezi 23 - 50 let věku a s fyzickou kondicí, která umožňuje bezproblémovou adaptaci v zahraniční destinaci. Výjimky jsou možné s ohledem na konkrétní pracovní profil, bližší informace vám ochotně sdělí naši konzultanti.

Mohu odjet bez praxe?

Zahraniční zaměstnavatelé vyžadují u nelékařských profesí praxi v minimální délce 1,5 - 2 roky, která se zpravidla počítá z posledního období. Pro lékaře se délka praxe počítá až po získání atestace v příslušném oboru a obecně lze říci, že čím je praxe delší, tím lépe. Bližší informace k možnostem vycestování vám rádi poskytneme na základě individuálního rozboru Vašeho profesního profilu.

Kolik si mohu vydělat?

Přesnou výši mzdy u jednotlivých zaměstnavatelů vám sdělíme během nezávazné osobní či telefonické konzultace, která následuje po účasti na kterékoliv z našich pravidelných infoschůzek. Zaregistrovat se k nezávazné účasti na infoschůzce můžete zde. Konzultace jsou bezplatné.

Je možné vycestovat i s rodinou?

Možnost vycestovat s rodinou se odvíjí od příslušné destinace a pozice, o kterou se kandidát uchází. Například vedoucí pozice nebo lékaři mohou cestovat na tzv. „family status“, který jim umožňuje žít v zemi s celou rodinou, jejímž členům navíc zaměstnavatel hradí či přispívá na část životních nákladů.

Již delší dobu nepracuji ve zdravotnictví, mám šanci získat práci v zahraničí?

Aby se kandidát mohl ucházet o práci v zahraničních zdravotnických zařízeních, je potřeba mít praxi z posledních dvou let ve zdravotnickém oboru. Bližší informace vám rádi poskytneme na základě individuálního rozboru Vašeho profesního profilu.

Mohu vycestovat s kamarádem/partnerem, který je také zdravotník?

Ano, je to možné. Umístění ve stejné partnerské nemocnici však nemůžeme garantovat, neboť se odvíjí od pracovního profilu obou kandidátů, aktuální poptávky ze zahraničí, úspěšného složení pracovního pohovoru oběma kandidáty, případně dalších kritérií.

Nabízíte práci i nezdravotníkům?

Ne, aktuálně zprostředkováváme práci pouze z oboru zdravotnictví. Zahraniční partnerské nemocnice přitom nepoptávají sanitáře či ošetřovatelské asistenty.

Nehodí se mi žádný z aktuálně nabízených termínů infoschůzky, je možné domluvit si jiný termín?

V případě, že se vám termín nehodí, kontaktujte nás prosím telefonicky či e-mailem. Dle Vašeho profesního profilu Vám můžeme jako alternativu nabídnout individuální telefonickou či osobní konzultaci.

Mohu získat práci v zahraničí v jakémkoliv oboru?

Zahraniční zaměstnavatelé poptávají téměř všechny zdravotnické obory, pouze s několika málo výjimkami, které tvoří např. psychiatrie, geriatrie, sanitář, ošetřovatelský asistent.