Časté dotazy

Za jak dlouho můžu s vámi odcestovat za prací do zahraničí?

Délka procesu vycestování do zahraničí se odvíjí od toho, zda splňujete všechna kritéria požadovaná našimi partnerskými zařízeními (praxe, vzdělání, znalost angličtiny atd.). Standardně proces trvá 3-4 měsíce od získání nabídky práce. Bližší informace k možnostem vycestování vám rádi poskytneme na základě individuálního rozboru Vašeho profesního profilu.

Mohu odjet bez praxe?

Zahraniční zaměstnavatelé vyžadují u nelékařských profesí praxi v minimální délce 1,5 - 2 roky, která se zpravidla počítá z posledního období. Pro lékaře se délka praxe počítá až po získání atestace v příslušném oboru a obecně lze říci, že čím je praxe delší, tím lépe. Bližší informace k možnostem vycestování vám rádi poskytneme na základě individuálního rozboru Vašeho profesního profilu.

Kolik si mohu vydělat?

Přesnou výši mzdy u jednotlivých zaměstnavatelů vám sdělíme během nezávazné osobní či telefonické konzultace, která následuje po účasti na kterékoliv z našich pravidelných seminářů. Dá se však říci, že si během roku vyděláte určitě okolo 1 000 000 Kč. Zaregistrovat se k nezávazné účasti na infoschůzce můžete zde. Konzultace jsou bezplatné.

Je možné vycestovat i s rodinou?

Možnost vycestovat s rodinou se odvíjí od příslušné destinace a pozice, o kterou se kandidát uchází. Zdravotní sestry/fyzioterapeuti mají obvykle kontrakt, který nezahrnuje a finančně nepokrývá pobyt celé rodiny. Rodina Vás však může navštěvovat. Například ale vedoucí pozice nebo lékaři mohou cestovat na tzv. „family contract“, který jim umožňuje žít v zemi s celou rodinou, jejímž členům navíc zaměstnavatel hradí či přispívá na část životních nákladů.

Již delší dobu nepracuji ve zdravotnictví, mám šanci získat práci v zahraničí?

Aby se kandidát mohl ucházet o práci v zahraničních zdravotnických zařízeních, je potřeba mít praxi z posledních 2 let ve zdravotnickém oboru. Bližší informace vám rádi poskytneme na základě individuálního rozboru Vašeho profesního profilu.

Mohu vycestovat s kamarádem/partnerem, který je také zdravotník?

Ano, je to možné. Umístění ve stejné partnerské nemocnici však nemůžeme garantovat, neboť se odvíjí od pracovního profilu obou kandidátů, aktuální poptávky ze zahraničí, úspěšného složení pracovního pohovoru oběma kandidáty, případně dalších kritérií.

Nabízíte práci i nezdravotníkům?

Ne, aktuálně zprostředkováváme práci pouze z oboru zdravotnictví. Zahraniční partnerské nemocnice přitom nepoptávají sanitáře či ošetřovatelské asistenty.

Nehodí se mi žádný z aktuálně nabízených termínů seminářů, je možné domluvit si jiný termín?

V případě, že se vám termín nehodí, kontaktujte nás prosím telefonicky či e-mailem. Dle Vašeho profesního profilu Vám můžeme jako alternativu nabídnout individuální telefonickou či osobní konzultaci.

Mohu získat práci v zahraničí v jakémkoliv oboru?

Zahraniční zaměstnavatelé poptávají téměř všechny zdravotnické obory, pouze s několika málo výjimkami, které tvoří např. psychiatrie, sanitář, ošetřovatelský asistent.

Kolik zaplatím za zprostředkování práce?

Zprostředkování práce je zcela zdarma, stejně jako naše konzultace a asistence. Kandidát hradí pouze případné administrativní poplatky, které se mohou lišit dle destinace a dle rozsahu využitých služeb.

Pro příklad uvádíme administrativní poplatky kandidáta, který chce pracovat v Saudské Arábii, nemá žádný certifikát o zkoušce z angličtiny a pracovat do zahraničí odjíždí poprvé v životě.

Před získáním pracovní nabídky pro kandidáta:
1000 Kč – Základní trénink interkulturní přípravy a testování z angličtiny, který vyžadují všechny naše partnerské nemocnice. Pokud vlastníte certifikát o zkoušce z anglického jazyka, cena bude ponížena.
2 900 Kč – překlad a ověření potřebných dokumentů včetně ministerstva zahraničí. (překlad 3x dokumentů + překlad životopisu + zpracování potvrzení o zaměstnání a referencí)

Po získání pracovní nabídky pro kandidáta:
6300 Kč – vízový a licenční proces včetně povinného vyhodnocení k licenční zkoušce
přibližně 220 USD* za povinnou licenční zkoušku
přibližně 250 USD* za povinné ověření dokumentů Dataflow
* kandidát platí přímo zprostředkovateli/testovacímu centru

Bojím se, že moje angličtina není dost dobrá.

Pokud si nejste jistí úrovní Vaší angličtiny, domluvte si s námi bezplatnou telefonickou konzultaci, během které Vaši znalosti jazyka zhodnotíme a navrhneme další řešení. Konzultaci si můžete domluvit zdarma prostřednictvím kontaktního formuláře.

Je Saudská Arábie pro ženy bezpečná?

Ano, určitě! Saúdská Arábie prochází mnoha změnami a s tím souvisí také postavení žen ve společnosti. Ženy už například mohou řídit auta nebo dokonce skládat pilotní zkoušky. V každém případě je tato země pro ženy zcela bezpečná a spousta našich kandidátek říká, že se v Saúdské Arábii cítí bezpečněji než v evropských městech. To potvrzuje na videu např. i programové ředitelka z nemocnice KFSH , Australanka, která tam již několik let žije.

Je Saudská Arábie pro ženy bezpečná? 
Jak složitý je administrační proces? Jaké dokumenty potřebuju?

Administrační proces je velmi složitý a právě proto veškerou administrativu zajišťují za kandidáty naši vyškolení konzultanti. Schéma celého procesu můžete vidět na obrázku.


Plán procesu
Je možné dát výpověď před ukončením kontraktu?

Ano, výpovědní lhůta je většinou 90 dní.

Je možné získat práci jako zdravotní sestra na ARO/JIP s ukončeným vzděláním paramedik?

To bohužel není možné – problém je s uznáním této praxe – ač v ČR je to běžné, tak v zařízeních v Perském zálivu, kam práci zprostředkováváme, bohužel neuznávají praxi záchranáře na JIP jako sestra u lůžka. Vyžadují praxi ze záchranné služby, a to minimálně v délce 2 roky.

Je nějaká věková hranice pro získání práce v zahraničí?

Zahraniční nemocnice preferují kandidáty mezi 23 - 50 let věku a s fyzickou kondicí, která umožňuje bezproblémovou adaptaci v zahraniční destinaci. Výjimky jsou možné s ohledem na konkrétní pracovní profil, bližší informace vám ochotně sdělí naši konzultanti.

Můžu si vybrat destinaci, ve které chci pracovat?

Určitě ano, ale je důležité brát v potaz i Váš profesní profil. S výběrem vhodné destinace Vám naši zkušení konzultanti rádi pomohou.

Je možné zúčastnit se osobních pohovorů se zástupci nemocnice?

Určitě ano. G5+ je největší agenturou ve střední Evropě, která pokrývá český, slovenský, polský a chorvatský trh. Několikrát ročně k nám do G5 Plus přijíždí zástupci nejlepších nemocnic z Perského zálivu vybrat si své budoucí zaměstnance. Současně však v průběhu celého roku probíhají pohovory s představiteli nemocnic online. Zaregistrujte se k odběru novinek a o všech plánovaných pohovorech Vás budeme informovat.

Musí ženy chodit v zemích Perského zálivu zahalené?

Ve většině zemí Perského zálivu už ženy nechodí zahalené vůbec, v Saudské Arábii je potřeba nosit přes normální oblečení tzv. abáju a není nutné si zahalovat tvář a vlasy. Většina našich kandidátek to však bere jako pozitivum, protože nemusí ráno přemýšlet, co si dát na sebe  V nemocnicích se nosí standardní uniforma, na jakou jste zvyklí z Evropy.

Je nutné, abych si práci v Perském zálivu vyřizoval (a) přes agenturu? Nemůžu si všechno zařídit sám/sama?

G5 Plus všechny partnerské nemocnice důkladně prověřuje a osobně každoročně navštěvuje. Za zprostředkování práce kandidát neplatí a zároveň má jistotu, že partnerská nemocnice je pečlivě prověřená. Dalším faktem je, že země jako Spojené Arabské Emiráty, Katar, Bahrajn nebo Saudská Arábie jsou velmi byrokratické a systém pro získání práce a licence je opravdu velmi složitý a skládá se z mnoha na sebe navazujících kroků. Náš tým konzultantů je profesionálně vyškolený tak, aby Vás procesem provedl v co nejkratším čase, a zároveň jste měli jistotu, že všechny dokumenty jsou v pořádku a vy úspěšně získáte víza či po příletu místní licenci.