Příběhy zdravotníků

Pečovala jsem o arabskou princeznu…

Pečovala jsem o arabskou princeznu…

Příběh Ivany Linzerové
Pečovala jsem o arabskou princeznu…  (…aneb jak to všechno začalo)                                        Dovolte, abych se představila. Jsem matka – samoživitelka. A myslím, že toto dvousloví o mně prozradí více, než to, že se jmenuji Ivana, je mi 43 let, jsem z Frýdku-Místku a pracuji jako fyzioterapeutka. Ale nemusíte být zrovna samoživitel/ka, aby váš život byl jen o chození do práce a z práce, na přesčas a z přesčasu, na víkendové přivýdělky, aby to bylo jen o starání se o děti, uspokojování jejich potřeb, které s věkem...číst dál »

Má cesta do Saúdské Arábie

Má cesta do Saúdské Arábie

Příběh Báry K.
Myšlenka práce v Saúdské Arábii mi přišla na mysl již po dokončení zdravotnického vzdělání. Vždy jsem chtěla zkusit žít v cizině, bavila mě angličtina a lákal mě jiný systém práce. Bohužel chtít někdy nestačí. Komplikace se našla hned na začátku, jednalo se o registraci zdravotní sestry, která mi v tu dobu chyběla. Působila jsem tedy v České republice a po několika letech praxe, zahraniční zkušenosti a hlavně získání požadovaného dokumentu jsem se k původnímu plánu, pro klid duše, vrátila. Vyhledala jsem agenturu G5 Plus, domluvila schůzku, a zjistila své možnosti, které vypadaly nadějněji než před lety. S mou konzultantkou jsem prošla řadou příprav, testů, kurzů, pohovorů a...číst dál »

Pět let sestrou v zahraničí

Pět let sestrou v zahraničí

Příběh Blanky J.
Jsem jedna ze zdravotních sester, která pracovala 24 let u lůžka v Česku. Frustrovaná těžkou prací a každou výplatou. Četla jsem o podmínkách a platech v zahraničí a snila o tomtéž. Cesta za mým snem byla složitá, hlavně proto, že jsem neuměla anglicky. Do učení angličtiny jsem se dala, když mi bylo 36 let, záhy jsem zjistila, že při mé práci a v Česku to asi nepůjde, takže jsem odjela do Anglie. Celá příprava, než jsem odjela do Saúdské Arábie mi zabrala tři roky, ale stálo to za to. Začátky byly těžké, ale rozhodně lehčí než v Anglii, neboť tady nás celým procesem pro...číst dál »

Začalo to účesem

Začalo to účesem

Příběh Hany R.
"Hele, a kdy už teda pojedeš do tý Arábie??" "Nevim, asi ještě nemám dost praxe, a taky ta angličtina neni co bejvala..." "Aha, tak to aspoň zkus, ne? Kamarádka známýho strejdy tam byla a prej to bylo docela dobrý!" "Hmm..."   Tak takhle nějak vypadaly moje hovory s přáteli posledních pár měsíců. Pochybnosti, strach, ale i lenost – to první ohledně kvalifikace, druhé z neznáma a třetí... Co si budeme povídat. Ale přišlo pár zásadních událostí. Rozchod, ukončení studia, první byt. A samozřejmě, práce. A najednou tak nějak všechno potřebovalo změnu. Potřebovalo to oživit, předělat, prostě to chtělo něco velkého, něco, co by to trochu...číst dál »

Přes nelehké začátky až ke šťastnému konci

Přes nelehké začátky až ke šťastnému konci

Příběh Lucie Ř.
A je to tady, roční příprava s G5+, především se slečnou Klárou Bartošovou a v závěru s Evou Šípkovou, se chýlí ke konci. Mám všechny potřebné dokumenty, víza a oficiálně jsem připravena odletět. Tyto dámy z G5+ si zaslouží můj velký dík za individuální přístup a bezesporu obrovský kus práce, který za mě odvedly při vyjednávání s nemocnicí, při zařizování veškerých oficiálních záležitostí apod.   Je 31.3.2013 a já čekám na Letišti Ruzyni v Praze na můj let do Istanbulu a následně do Jeddah. Plna očekávání, vnitřního napětí, strachu z prvního letu... Jsem jen krůček od splnění dalšího snu.   Let z Prahy do Istanbulu...číst dál »

Nový začátek

Nový začátek

Příběh Mirky D.
Moje cesta za prací do zahraničí začala docela nenápadně. Seděla jsem v čekárně na každoroční preventivní prohlídku a přišla mladá sestřička, kterou jsem znala od vidění a věděla jsem, že odjela před měsícem pracovat do SA. Ano, byla tam měsíc, ale stýskalo se jí, tak se vrátila. Čekací doba byla dlouhá, tak jsme povídaly a povídaly... a na konci tohoto rozhovoru jsem si řekla: "Tak do SA bych chtěla jet pracovat. To by se mi opravdu líbilo." Protože jsem nikdy předtím o téhle možnosti neslyšela, našla jsem si informace na internetu a v časopise Sestra. Přesto, že jsem anglicky uměla...číst dál »