• 10 tipů, jak úspěšně zvládnout pohovor

  10 tipů, jak úspěšně zvládnout pohovor

  Podzimní osobní pohovory se nezadržitelně blíží a je nejvyšší čas začít s přípravou!


  Přečtěte si naše tipy, jak uspět u pohovoru!

  1. Není nad skvělý první dojem!
  Pevně stiskněte ruku, dívejte se do očí, pozorně poslouchejte. Buďte klidní, vyrovnaní. A nezapomeňte na upravený vzhled.
   
  2. Štěstí přeje připraveným!
  Nepodceňte přípravu na pohovor – vyzkoušejte si předem, jak se představíte a co řeknete o svém aktuálním zaměstnání. Projděte si znovu Váš životopis, abyste si pamatovali všechna důležitá data.
   
  3. Úsměv a dobrá nálada pomůže!
  Přijďte na pohovor s úsměvem a v dobré náladě, ukažte svoji pozitivní energii! Nikdo nechce vystresované zaměstnance, kteří nesnáší celý svět.
   
  4. I speak English!
  Pokud jste byli pozváni k pohovoru, znamená to, že splňujete všechny základní požadavky nemocnice. Byla by proto škoda pokazit si pohovor kvůli angličtině! Věnujte angličtině čas a třeba i peníze na konverzace s lektorkou. Schválně, umíte anglicky detailně popsat oddělení, na kterém pracujete?
   
  5. I don´t understand!
  Žádný učený z nebe nespadl a občas se stane, že nerozumíme ani v rodném jazyce! Nebojte se požádat o zopakování otázky. Pořád je to lepší, než kdybyste jenom mlčeli nebo odpovídali na něco úplně jiného.
   
  6. Proč chcete pracovat v Saúdské Arábii?
  To je jedna z nejtypičtějších otázek. Pamatujte, práce v Saúdské Arábii není kurz angličtiny, nejedete se tam učit jazyk. Jedete získat nové zkušenosti, rozvíjet se, poznat novou kulturu a ano, vydělat si peníze.
   
  7. Kdo jinému jámu kopá…
  Myslíte si, že Vaše aktuální pracoviště je to nejhorší na světě, vaše vrchní je zcela nekompetentní a neschopná a český školský systém je k ničemu? Nechte si to pro sebe!  Potenciální zaměstnavatel chce zaměstnance s praxí z kvalitní nemocnice a dobře vzdělané, tak nespadněte do vykopané jámy sami.
   
  8. Saúdská Arábie, kde to je?
  Saúdská Arábie je často vnímána jako kontroverzní země.  Je tomu opravdu tak? Najděte si alespoň základní informace o zemi, kde chcete žít a pracovat, možná budete sami pozitivně překvapeni. Odhoďte předsudky a těšte se na práci v mezinárodním kolektivu, kde je tolerance a respekt k odlišné kultuře na prvním místě.
   
  9. Otázka na závěr
  Zástupci nemocnice vystříleli všechny otázky, takže jste na řadě! Zeptejte se, co Vás nejvíc zajímá. Vynechte otázku na mzdu, tu uvidíte ve Vaší ,,job offer“, pokud tento pohovor úspěšně zvládnete.
   
  10. Bonusové body navíc se vždycky hodí!
  Umíte arabsky pozdravit a poděkovat? :-)